Арестувани са 36 души от бандата на „Калашниците“
889 прочита
36 души са задържани при специализирана полицейска операция срещу т. нар. група на „Калашниците“. Акцията се провежда в кв. „Ботунец“, но арести има и в почти всички райони на София, както и извън столицата.
Това съобщи главният секретар на МВР главен комисар Любомир Николов.
„Специализираната полицейска операция е свързана със задържане на лица от т. нар. група „Калашниците“. С усилията на ГДБОП и СДВР са задържани 36 лица, предстоят още арести“, каза той.
По думите му са установени множество адреси, свързани с дейността на групата. На част от тях се извършват претърсвания, при които са открити оръжия.
МВР съобщава и за намерени списъци с имена на момичета, за които се предполага, че са проституирали за лица от задържаната група.
По случая са образувани шест досъдебни производства в градската и районната прокуратура. Разследванията са за рекет, изнудване и сводничество. Повечето от задържаните са криминално проявени.
„Има лица, които са роднини в съответната група, и има и такива, които трайно са се сдружили с цел престъпления“, каза още Николов.
Той призова хората да подават сигнали, когато в районите им има лица, които „безчинстват, арогантно управляват автомобили и нарушават обществения ред“.
„Наясно сме, че не само в София, но и в други части на страната съществуват такива групи, които се занимават с разнородна престъпна дейност. МВР ще бъде твърдо, безкомпромисно и тяхното време ще свърши“, каза главният секретар на МВР.
По-рано вътрешният министър Иван Демерджиев съобщи за акцията във Facebook.
„Държавата си влиза във функциите. Недосегаеми няма. Анклави също. Мръсните пари ще бъдат изкарани на светло. Това е само началото“, написа той.
Акцията идва дни след тежката катастрофа на ул. „Челопешко шосе“ в София, за която са обвиняеми Васил Филипов и Траян Филипов. Има съмнения, че те са свързани с бандата на „Калашниците“, срещу която е насочена полицейската операция.
При катастрофата загинаха четирима души. До фаталния удар се стигна след сблъсък между автобус от градския транспорт и автомобил, който избяга







21
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.